Odeszła od nas, na wieczny odpoczynek, Pani Doktor Aleksandra Poniży

Odeszła od nas, na wieczny odpoczynek, Pani Doktor Aleksandra Poniży

Z głębokim żalem informujemy, że zmarła Pani dr Aleksandra Poniży, specjalista ginekolog-położnik, nasza znakomita i powszechnie lubiana Koleżanka. Pani Doktor odeszła niespodziewanie. Do samego końca leczyła swoje pacjentki, dzieląc się pozytywną energią i uśmiechem. W Centrum Medycznym Medeor pracowała nieprzerwanie ponad 20 lat.  Bardzo nam Jej brakuje.

Uroczystość pożegnania Pani Doktor odbędzie się w dniu 11.03.2022 r o godz. 11,00 w kościele we Włoszakowicach.

USG piersi w CM MEDEOR

USG piersi w CM MEDEOR

Z radością informujemy, że po okresie przerwy związanej ze szkoleniem lekarza, ponownie w naszym centrum można wykonać badanie USG piersi. Czas covidowy spowodował fatalne następstwa w zakresie profilaktyki, co wiąże się ze zwiększeniem zachorowalności na wiele chorób, w tym na raka piersi. Apelujemy do naszych pacjentek o zwiększenie aktywności prozdrowotnej. Badanie usg nie boli, a może uratować zdrowie i życie. Drogie Panie zadbajcie o siebie!  Dbając o swoje zdrowie dbacie o swoją rodzinę.

CHIRURG NACZYNIOWY w CM MEDEOR

CHIRURG NACZYNIOWY w CM MEDEOR

Z przyjemnością informujemy, że Centrum Medyczne MEDEOR nawiązało współpracę z dr Hubertem Stępakiem, chirurgiem naczyniowym, na stałe pracującym w Klinice Chirurgii naczyniowej w Poznaniu. Na początek dr Stępak, w ramach przyjęć komercyjnych,  będzie u nas  2 x w miesiącu. Udzielał będzie porad z zakresu chirurgii naczyniowej, wykonywał badania ultrasonografii dopplerowskiej, w tym kończyn dolnych, przeprowadzał na miejscu drobne zabiegi naczyniowe. Na zabiegi większe pacjenci będą kierowani do kliniki w której pracuje Pan doktor.

KOMUNIKAT – Wnioski na recepty w ramach kontynuacji leczenia

KOMUNIKAT – Wnioski na recepty w ramach kontynuacji leczenia

Informujemy, że składanie wniosków na receptę, na leki w ramach kontynuacji leczenia, można realizować na dwa sposoby:

złożenie wniosku na sformalizowanym formularzu, dostępnym w naszym centrum,  składanym w recepcji naszej placówki
lub
wypełnienie wniosku na naszej stronie internetowej www.medeor.org.pl w dziale „Dla pacjenta” zamówienie recepty.

Uprzejmie informujemy, że wnioski na leki składane wszelkimi innymi drogami nie będą realizowane.

W ostatnich miesiącach nagminnym stało się wykorzystywanie drogi kontaktu telefonicznego, zarezerwowanej dla nielicznej grupy chorych o szczególnych utrudnieniach intelektualnych, przez pacjentów nic z tymi utrudnieniami nie mających wspólnego. Wyłącznie z powodu wygodnictwa. Następstwem tego jest stałe blokowanie naszych linii telefonicznych.

Nie będziemy również realizowali wniosków składanych mailowo, poprzez SMS-y, WhatsApp-a, Messengera i inne.

Przypominamy, że pacjent musi przemyśleć swoje potrzeby w zakresie leków i może złożyć wniosek nie częściej niż jeden raz na trzy miesiące.

Wniosek może być składany jedynie na leki, który pacjent przyjmuje w ramach stałego leczenia, których stosowanie znajduje potwierdzenie w naszej dokumentacji leczenia.

Praca dla pielęgniarki z uprawnieniami do szczepień!

Praca dla pielęgniarki z uprawnieniami do szczepień!

Zatrudnimy, od zaraz, na pełnym etacie pielęgniarkę z uprawnieniami do szczepień. Oferujemy znakomite warunki płacy. Dla osób bez doświadczenia organizujemy szkolenie, w trakcie którego otrzymuje pełne wynagrodzenie. Oferty proszę składać mailowo na adres medeor@medeor.org.pl

Pani dr Klaudia Teresińska dołącza do grona naszych położników/ginekologów

Pani dr Klaudia Teresińska dołącza do grona naszych położników/ginekologów

Jest nam miło poinformować, że CM MEDEOR nawiązało współpracę z Panią dr Klaudią Teresińską, lekarzem specjalistą w dziedzinie położnictwa i ginekologii.  Pani Dr uczestniczyła, w wielu konferencjach i  kursach, zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Posiada liczne certyfikaty umiejętności. Między innymi  ze szkolenia w Hagen – Niemcy w zakresie uroginekologii,  z oceny biomorfologii kolposkopowej, ultrasonografii ginekologiczno-położniczej, ultrasonografii wad rozwojowych płodu i innych.  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i położników.

Spokojny, zrównoważony charakter w połączeniu z wrodzoną empatią oraz wiedzą specjalistyczną jest dostrzegany i ceniony przez pacjentki.

Pani dr Klaudia Teresińska będzie prowadziła, w CM MEDEOR, przyjęcia w ramach komercyjnej poradni położniczo-ginekologicznej. Początek przyjęć to dzień 13 września. Zapraszamy wszystkie zainteresowane pacjentki.

 

dr Zuzanna Szneider, bada piersi w CM MEDEOR

dr Zuzanna Szneider, bada piersi w CM MEDEOR

Jest nam miło poinformować, że CM MEDEOR nawiązało współpracę z Panią dr Zuzanną Szneider, lekarzem rezydentem specjalizującym się w zakresie diagnostyki obrazowej.  Szczególnym obszarem zainteresowań dr Zuzanny Szneider jest diagnostyka chorób piersi. Uczestniczyła, w licznych konferencjach i  kursach z tej dziedziny. Jest członkiem europejskiego towarzystwa diagnostycznego obrazowania piersi – EUSOBI (The European Society of Breast Imaging). Spokojny, zrównoważony charakter, jakim odznacza się dr Szneider,  w połączeniu z dociekliwością i cierpliwością, są atutami w podejmowaniu tego trudnego i wymagającego zagadnienia jakim jest diagnostyka obrazowa piersi.

Gorąco zapraszamy wszystkie Panie do badań. Szybka i precyzyjna diagnostyka uratowała już niejedną z Was. CM MEDEOR od lat dokłada wszelkich starań aby zapewnić w tym zakresie opiekę i profilaktykę na najwyższym poziomie. Nawiązywaliśmy, nawiązujemy i będziemy nadal nawiązywać współpracę z najwybitniejszymi specjalistami naszego regionu.

dr Beata Adamczak, specjalista rehabilitacji dziecięcej w CM MEDEOR

dr Beata Adamczak, specjalista rehabilitacji dziecięcej w CM MEDEOR

Miło nam poinformować, że od 4 maja 2021, w naszym centrum, otwiera gabinet prywatny pani dr Beata Adamczak. Pani dr jest znanym specjalistą  z zakresu rehabilitacji medycznej, więc tym bardziej się cieszymy, że nasza placówka mogła nawiązać współpracę z tak dobrze postrzeganym przez pacjentów lekarzem.

Pani dr Beata Adamczak tak pisze o sobie:

„Jestem lekarką z wieloletnim doświadczeniem w zakresie pediatrii i rehabilitacji dziecięcej. Ukończyłam Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Posiadam specjalizacje z pediatrii oraz rehabilitacji medycznej. Aktualnie kieruję projektem dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym w Ortopedyczno – Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu, oraz prowadzę Ośrodek Wczesnej Interwencji PSONI przy ul. Starozamkowej 14 a, w Lesznie.

Ukończyłam liczne kursy z zakresu rehabilitacji dziecięcej m.In : kurs podstawowy i zaawansowany NDT Bobath, kurs NDT Bobath-baby, kurs diagnostyki uszkodzeń układu nerwowego niemowląt wg Vojty, diagnostyki metodą Prechtla (umożliwia bardzo wczesne rozpoznanie zaburzeń neurologicznych – około 4 miesiąca życia dziecka ).

Zajmuję się oceną rozwoju psychomotorycznego wcześniaków i niemowląt, oceną rozwoju dzieci z chorobami uwarunkowanymi genetycznie i z wadami wrodzonymi układu nerwowego i narządu ruchu, nadzoruję rozwój dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, oceniam postawę ciała dziecka oraz zaburzenia wzorca chodu.

 

Zapraszam na wizyty w Centrum Medycznym Medeor we wtorki w godzinach 16-18.

Rejestracja pod numerem tel.: 660 402 871″

SZCZEPIENIA OSÓB PRZEWLEKLE CHORYCH ORAZ ROCZNIKA 1952

SZCZEPIENIA OSÓB PRZEWLEKLE CHORYCH ORAZ ROCZNIKA 1952

UWAGA!!!

Wznawiamy zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19!

Od 10.03 zapisy dla pacjentów przewlekle chorych – onkologicznych (leczonych chemio-lub radioterapią po 31.12.2019) oraz po przeszczepach w takcie leczenia immunosupresyjnego. Dokładne wytyczne oraz kwestionariusze niezbędne do szczepienia dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/osoby-przewlekle-chore oraz tutaj.

 

Od 11.03 – zapisy dla osób z rocznika 1952 – szczepionka AstraZeneca.

Jak się zapisać?

1. Poprzez internetowe konto pacjenta

2. Za pomocą infolinii 989

3. Mailowo na adres covid@medeor.org.pl

4. Bezpośrednio u nas w godzinach 10-16 pod numerem telefonu 603 137 379

ZAPRASZAMY!

Osoby, które już wcześniej zgłaszały w naszej rejestracji chęć bycia zaszczepionym nie muszą zgłaszać się po raz kolejny. To my się z Państwem skontaktujemy i poinformujemy o terminie szczepienia. Zapisy będą uzależnione od ilości dostarczanych do nas przez ministerstwo szczepionek.