Pani dr Oliwia Gorgoń Dezor z najlepszym wynikiem egzaminu specjalizacyjnego z neurologii w Polsce.

Pani dr Oliwia Gorgoń Dezor z najlepszym wynikiem egzaminu specjalizacyjnego z neurologii w Polsce.

Szanowni Państwo, z olbrzymią radością informujemy, że nasza Pani dr Oliwia Gorgoń-Dezor 21.10.2023 odebrała z rąk Ministra Zdrowia gratulacje za ukończenie specjalizacji w dziedzinie neurologii w 2022 r. z najlepszym wynikiem egzaminu specjalizacyjnego!!! To ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę jak w doborowej stawce przyszło Pani dr zdawać egzaminy.

Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni, że Pani Doktor jest członkiem naszego zespołu. Brawa dla Pani Doktor Oliwii!!!

Pani Doktor wyróżnia się nie tylko wybitnymi wynikami egzaminu ale również tym, że jako jedna z kilku zaledwie osób w Polsce, posiada 2 licencje w zakresie opisywania badań EEG, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Ponadto wykonuje również unikatową diagnostykę ultrasonograficzną najmłodszych pacjentów w tym USG przezciemiączkowe, oraz USG szwów czaszkowych i USG kanału kręgowego.

Szczepienia przeciw HPV

Szczepienia przeciw HPV

Od 1 czerwca 2023 w CM „MEDEOR” w Lesznie realizowane będą bezpłatne szczepienia przeciw HPV dla dzieci w wieku 12-13 lat w systemie dwudawkowym (zalecany termin przyjęcia 2 dawki – po 6 miesiącach).

Rejestracja:

 • przez Internetowe Konto Pacjenta
 • przez infolinię pod nr 989 w godzinach od 07.00 do 20.00
 • w naszej Przychodni: przez zgłoszenie w rejestracji lub pod nr tel. 603137379 w godzinach od 8.00 do 18.00 (jeżeli nie odbierzemy, proszę wysłać sms „szczepienie HPV” -oddzwonimy).
Badania w kierunku zakażenia wirusem HCV

Badania w kierunku zakażenia wirusem HCV

Z przyjemnością informujemy, że już od 10.03.2023 mieszkańcy Leszna mogą zgłaszać się do naszego Centrum na badania laboratoryjne w kierunku zakażenia wirusem HCV, a także zakażenia bakterią boreliozy.

Badania finansowane są przez Miasto Leszno.

Aby skrócić czas badania, prosimy o zgłoszenie się z wypełnioną ankietą:

 1. Ankieta Borelioza
 2. Ankieta HCV

Rehabilitacja dzieci i niemowląt w CM MEDEOR

Rehabilitacja dzieci i niemowląt w CM MEDEOR

Od 30 listopada w Zakładzie Rehabilitacji CM MEDEOR  proces rehabilitacji niemowląt i dzieci nadzoruje mgr fizjoterapii Robert Giezek. Kontynuacja zabiegów fizjoterapii mgr Aleksandra Wojtkowiak, pod nadzorem Roberta Giezka.

Przyjęcia prywatne bez skierowania.

Informacje i zapisy w rejestracji CM MEDEOR osobiście lub telefonicznie tel. 65 526 58 68 wewn. 218, lub SMS z prośbą o kontakt tel.  661 935 046  (telefon bezpośredni fizjoterapeuty)

Lekarz specjalista rehabilitacji w CM MEDEOR

Lekarz specjalista rehabilitacji w CM MEDEOR

Z przyjemnością informujemy, że w Centrum Medycznym MEDEOR z początkiem listopada rozpoczyna przyjęcia dr Tomasz Wątor, specjalista rehabilitacji.  Przyjęcia  dla dzieci i osób dorosłych, w ramach umowy z NFZ oraz komercyjnie.

Pan Dr Wątor będzie udzielał porad lekarskich w zakresie terapii pacjentów z  chorobami narządu ruchu, układu nerwowego i chorób wewnętrznych. Po wizycie pacjent otrzyma zalecenia dla  zespołów rehabilitacyjnych, zoptymalizowane pod kątem efektywności zabiegów fizjoterapeutycznych, ustąpienia bólu i powrotu do zdrowia. W trakcie wizyty lekarz poza zaleceniami przepisze odpowiednie leki oraz zleci niezbędne badania dodatkowe, w koniecznych sytuacjach wykona zabiegi terapeutyczne, między innymi dostawowe podanie leków. W uzasadnionych przypadkach można otrzymać skierowanie na badania tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego a także skierowanie do sanatorium.

Zapraszamy.

Hematolog w CM MEDEOR

Hematolog w CM MEDEOR

Z przyjemnością informujemy, że w Centrum Medycznym MEDEOR z początkiem listopada rozpoczyna przyjęcia dr Dorota Stankiewicz Spychaj, specjalista hematolog. Panie Doktor będzie przyjmowała we wtorki.

Hematologia to dziedzina medycyny zajmująca się całym układem krwiotwórczym oraz schorzeniami krwi , do których należą:

– różne postacie niedokrwistości

– granulocytopenie

– nadpłytkowości, małopłytkowości

– przewlekłe zespoły mieloproliferacyjne

– białaczki

– chłoniaki ziarnicze i nieziarnicze

– szpiczaki

– zespoły mielodysplastyczne

-wrodzone i nabyte niedobory odporności

– skazy krwotoczne i trombofilie

 

W zakresie diagnostyki wykonujemy: wszelkie potrzebne badania laboratoryjne, badania ultrasonograficzne węzłów chłonnych,  biopsję aspiracyjną szpiku

Masaż dla kobiet w ciąży

Masaż dla kobiet w ciąży

Ciąża to początek pięknej przygody, najpiękniejszy okres w życiu kobiety, ale..

Czasem zdarza się, że dolegliwości ciążowe przeszkadzają w czerpaniu radości z tego wyjątkowego stanu. Mogą pojawić się bóle kręgosłupa, bóle nóg, obrzęki, ogólne zmęczenie.

Dlaczego tak się dzieje?

Ciało kobiety zmienia się, żeby zapewnić jak najlepsze warunki dla maleństwa

Pod sercem przyszłej mamy powstaje nowe życie, to WIELKA rzecz! Która wymaga WIELKICH zmian

W trakcie ciąży następują zmiany hormonalne, które mają duży wpływ zarówno na stan psychiczny jak fizyczny przyszłej mamy.

Zmienia się również postawa ciała kobiety, powiększający się brzuch i piersi zmieniają środek ciężkości co powoduje odchylenie tułowia w tył oraz powiększenie lordozy lędźwiowej, czego konsekwencją jest zwiększenie kifozy piersiowej i lordozy szyjnej oraz zmiana kąta ustawienia miednicy.

Czyli jak to wygląda?

Brzuszek wypięty jest do przodu, odcinek piersiowy przechylony w tył, natomiast barki i głowa przechylone są do przodu.

Oczywiście zmiany w układzie kostnym powodują zmiany również w układzie mięśniowym:

 • Zwiększa się napięcie mięśni grzbietu, napięcie pośladków i zginaczy stawów biodrowych, natomiast mięśnie brzucha ulegają rozciągnięciu.
 • Stawy kręgosłupa i kończyn dolnych są obciążone przez przyrost masy ciała. Kręgosłup, który przez długi czas jest obciążony zaczyna boleć, może również pojawić się mniejsza ruchomość kręgosłupa. Przez zmianę ustawienia miednicy i jej obciążenie może pojawić się również ból stawów krzyżowo-biodrowych i biodrowych.

Dlaczego warto zdecydować się na masaż w ciąży?

MASAŻ ŁAGODZI DOLEGLIWOSCI CIĄŻOWE

 • łagodzi bóle kręgosłupa, bóle mięśni
 • poprawia krążenie krwi oraz limfy
 • pomaga w łagodzeniu bólu głowy
 • redukuje obrzęki
 • redukuje stres, napięcie nerwowe
 • pomaga w depresji ciążowej
 • pozytywnie wpływa na jakość snu

Masaż poprawia samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Co jeszcze powinna wiedzieć kobieta w ciąży zanim zdecyduje się na masaż ?

 • Masaże można rozpocząć po upływie I trymestru ciąży,
 • Kobieta przychodząc na zabiegi masażu powinna mieć ze sobą zgodę lekarza prowadzącego ciążę,
 • Ciąża musi przebiegać prawidłowo, jeśli lekarz prowadzący ciążę będzie widział jakieś przeciwwskazania na pewno poinformuje o tym swoją pacjentkę.

W celu zapisu zapraszamy do Centrum Medycznego MEDEOR w Lesznie, przy ul. Jana  Kiepury 10. Rehabilitacja znajduje się na pierwszym piętrze.
Można również zadzwonić pod nr tel. 65 526 58 68 wew. 218, a udzielimy wszystkich potrzebnych informacji.

Drogie Panie czas ciąży to głównie myślenie o swoim małym szczęściu, które rośnie w waszych brzuchach

Czas pomyśleć trochę o sobie i umilić czas oczekiwania na ten WIELKI cud.

Serdecznie zapraszamy w nasze ręce.

“Gdy jesteś w ciąży, wszystko kręci się wokół miłości”

Kochane przyszłe mamy, nie zapominajcie o miłości do siebie.

USG piersi w CM MEDEOR

USG piersi w CM MEDEOR

Z radością informujemy, że po okresie przerwy związanej ze szkoleniem lekarza, ponownie w naszym centrum można wykonać badanie USG piersi. Czas covidowy spowodował fatalne następstwa w zakresie profilaktyki, co wiąże się ze zwiększeniem zachorowalności na wiele chorób, w tym na raka piersi. Apelujemy do naszych pacjentek o zwiększenie aktywności prozdrowotnej. Badanie usg nie boli, a może uratować zdrowie i życie. Drogie Panie zadbajcie o siebie!  Dbając o swoje zdrowie dbacie o swoją rodzinę.