Marek Rodzeń

dr n. med. specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej

Jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie, którą ukończył w 1989 roku.

Dr nauk medycznych Marek Rodzeń, – jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie, którą ukończył w 1989 roku. W roku 1993 uzyskał I stopień, a w 2004 II stopień specjalizacji chirurgii ogólnej. Posiada duże doświadczenie zarówno w praktyce szpitalnej jak i w poradnictwie ambulatoryjnym.

W roku 1993 uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Równocześnie pracował w Dziale Pomocy Doraźnej, Poradni Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Tarnobrzegu. Pracując jako asystent na Oddziale Chirurgii Ogólnej Urazowej I Onkologicznej zdobywał doświadczenie chirurgiczne  i po odbyciu niezbędnych staży oraz po zdaniu egzaminów w 2004 r uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej.

W latach 2005-2006 dodatkowo pracował w Poradni Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Przemyślu i odbył niezbędne kursy uzyskując uprawnienia wykonywania badań USG dopplerowskich naczyń żylnych i tętniczych kończyn górnych i dolnych.

W latach 2006 – 2007 pełnił obowiązki zastępcy ordynatora oddziału Chirurgii Ogólnej SP ZOZ w Drezdenku. Od października 2007 objął stanowisko Kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej SPZOZ w Górze, gdzie kierował oddziałem do stycznia 2014.

W 2008 podjął dodatkową pracę w Leszczyńskim Centrum Medycznym w Lesznie pracując w Poradni Chirurgii Ogólnej i Proktologicznej oraz Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej do listopada 2014. Podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe w roku 2009 uzyskał certyfikat umiejętności wykonywania badań endoskopowych przewodu pokarmowego.

W 2010 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych broniąc pracę doktorską “Ostre schorzenia jamy brzusznej w  materiale Oddziału Chirurgicznego Szpitala w Górze” na Wydziale lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu.

W listopadzie 2015 roku uzyskał specjalizację  z chirurgii onkologicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Od  2016 roku przyjmuje w Centrum Medycznym MEDEOR w Lesznie.

W czasie swej długoletniej pracy zdobywał swą wiedzę i doświadczenie z chirurgii ogólnej, urazowej, naczyniowej i onkologicznej biorąc udział w wielu krajowych zjazdach i konferencjach medycznych. Cieszy się od wielu lat zaufaniem wielu pacjentów, o czym świadczą opinie na portalu “Znany Lekarz pl.” oraz otrzymany Certyfikat Zaufania Pacjentów w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym “Laur Pacjent 2013,” a także Certyfikat Eksperta w serwisie “ABC Zdrowie.pl”.

Jest autorem licznych publikacji medycznych i współautorem rozdziałów książek medycznych. Specjalizuje się w operacjach chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej. Posiada umiejętności wykonywania zabiegu skleroterapii, małoinwazyjnego usuwania żylaków metodą Barrona oraz obsługi lasera Fotona Spectro SP, Nd:Yag i Er:Yag, procedur ablacyjnych i nieablacyjnych, procedur z dermatochirurgii, lipolizy laserowej, wewnątrz żylnego usuwania żylaków.

 • Certyfikaty i umiejętności:
 • Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej.
 • Certyfikat umiejętności wykonywania badań endoskopowych przewodu pokarmowego
 • Certyfikat umiejętności wykonywania ultrasonografii dopplerowskiej naczyń żylnych i tętniczych kończyn dolnych i górnych oraz naczyń szyjnych
 • Umiejętność wykonywania operacji laparoskopowych jamy brzusznej
 • Certyfikat umiejętności wykonywania operacji laparoskopowych jelita grubego
 • Certyfikat umiejętności wykonywania USG piersi w kompleksowej diagnostyce chorób piersi
 • Certyfikat umiejętności wykonywania mammotomicznej biopsji piersi pod kontrolą USG
 • Certyfikat umiejętności wykonywania USG narządów jamy brzusznej w kontekście choroby nowotworowej
 • Certyfikat umiejętności wykonywania USG tarczycy
 • Certyfikat umiejętności laserowego usuwania żylaków kończyn dolnych i żylaków odbytu, a także leczenia chrapania
 • Certyfikat umiejętności liposukcji i transferu tkanki tłuszczowej do piersi
 • Certyfikat umiejętności leczenia laserem Fotona ablacyjnym i nieablacyjnym chorób skóry
 • Certyfikat umiejętności podawania Toksyny Botulinowej(Botox), usieciowanego kwasu hialuronowego, nieusieciowanego kwasu hialuronowego i mezokoktajlii, pozyskiwania i podawania osocza bogatopłytkowego

Języki: angielski i rosyjski