Oliwia Gorgoń-Dezor

lekarz specjalista neurolog

Pani dr Oliwia Gorgoń-Dezor zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń z zakresu neurologii osób dorosłych oraz dzieci.

Obszarem szczególnego zainteresowania Pani doktor są padaczki i zagadnienie plastyczności mózgu.
Studia medyczne odbyła w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, kończąc je z wyróżnieniem i nagrodą Rektora. Następnie zdała Lekarski Egzamin Państwowy, uzyskując jeden z najlepszych wyników w kraju. Państwowy egzamin specjalizacyjny z neurologii zdała z wynikiem bardzo dobrym oraz wyróżnieniem, uzyskując najlepszy wynik w kraju.
Posiada szeroką wiedzę oraz umiejętności niezbędne do świadczenia usług na najwyższym poziomie.
• Jako jedna z kilku zaledwie osób w Polsce posiada 2 licencje w zakresie opisywania badań EEG, zarówno dorosłych, jak i dzieci Jest licencjonowanym specjalistą EEG dorosłych, certyfikowanym specjalistą EEG dzieci i certyfikowanym trenerem EEG Biofeedback. Swoje umiejętności zdobywała w Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, Klinice Neurologii Wieku Rozwojowego Szpitala Klinicznego w Poznaniu i Ośrodku Kształcenia Medycznego „Akson”.
• Posiada kwalifikacje do leczenia toksyną botulinową chronicznej migreny oraz spastyczności kończyn.
• Wykonuje badania: USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych, USG Doppler tętnic wewnątrzczaszkowych, USG przezciemiączkowe noworodków i niemowląt, unikatową w skali Polski diagnostykę USG kanału kręgowego noworodków i niemowląt, USG szwów czaszkowych, USG MOS (szyi-kręcz karku). Doświadczenie w zakresie badań USG zdobywała w kilku szkołach ultrasonografii, między innymi pod okiem kierownika Zakładu Radiologii Pediatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
• Pani dr Oliwia Gorgoń-Dezor jest wykładowcą akademickim oraz współtwórcą studiów podyplomowych z zakresu Rehabilitacji Neurologicznej w Wielkopolskiej Szkole Medycznej w Poznaniu. Należy do Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej, Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej i Polskiego Towarzystwa Epileptologii. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, regularnie uczestnicząc w kursach oraz szkoleniach.
Obecnie pracuje jako starszy asystent Oddziału Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie oraz starszy asystent Oddziału Klinicznego Neurologii Dzieci i Młodzieży w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Kończy specjalizację z neurologii dziecięcej w wiodącej klinice w kraju.
Prywatnie jest fanką aktywnych form wypoczynku oraz podróży.