Anna Rybarczyk

lekarz specjalista medycyny rodzinnej

Swoją przygodę z medycyną rozpoczęła  w 1985 roku, odbywając staż na oddziale wewnętrznym obecnie nieistniejącego już szpitala przy ul. Wałowej w Lesznie.

Po zdaniu specjalizacji lekarza chorób wewnętrznych w 1998 roku podjęła pracę jako lekarz rejonowy w przychodni na ul. Armii Krajowej w Lesznie. Jednocześnie przez cały ten okres dyżurowała na oddziale wewnętrznym oraz w stacji dializ. W 1997 uzyskała tytuł specjalisty z medycyny rodzinnej.

W Centrum Medycznym MEDEOR pracuje od lipca 1999 roku tj. od samego początku istnienia firmy. Jest jednym z najbardziej zasłużonych, lubianych i doświadczonych pracowników Centrum. Jak sama mówi „Bardzo lubię swoją pracę i moich pacjentów, choć przy obecnej ich ilości i ograniczeniach godzinowych zdarza mi się mieć wyrzuty sumienia z powodu pozornie zbyt małej ilości czasu którą im poświęcam. Od zawsze uwielbiałam pomagać ludziom. Więcej dawać, niż brać. Stąd pojawiła się u mnie chęć niesienia pomocy ludziom chorym, która codziennie motywuje mnie aby przywdziać fartuch, a na szyję zarzucić stetoskop. Gdy widzę zadowolonych pacjentów zawsze pojawia się uśmiech na mojej twarzy, a szczególnie gdy widzę już tych ZDROWYCH – pacjentów. W dobie cyfryzacji, wszechobecnych komputerów i internetu, nadal jednym z moich ulubionych zajęć jest czytanie książek.”

Pani dr Anna Rybarczyk jest lekarzem o ogromnym doświadczeniu, które zdobyła lecząc swoich pacjentów, często przez całe ich życie. Pozwala jej to , a także stale poszerzana wiedza teoretyczna, na stawianie trafnych diagnoz w ciągu bardzo krótkiego czasu jaki może poświęcić swoim pacjentom.

Marzy o takiej chwili, kiedy przestaną obowiązywać, narzucone życiem, limity czasu trwania pojedynczej porady lekarskiej.