Oliwia Gorgoń-Dezor

lekarz neurolog

Pani dr Oliwia Gorgoń-Dezor zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń z zakresu neurologii osób dorosłych oraz dzieci.

Obszarem szczególnego zainteresowania Pani Dr są padaczki i zagadnienie plastyczności mózgu.

Studia medyczne odbyła w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 
w Bydgoszczy, kończąc je z wyróżnieniem i nagrodą Rektora. Następnie zdała Lekarski Egzamin Państwowy, uzyskując jeden z najlepszych wyników w kraju.
 Posiada szeroką wiedzę oraz umiejętności niezbędne do świadczenia usług na najwyższym poziomie.

  • Jest licencjonowanym specjalistą EEG dorosłych, certyfikowanym specjalistą EEG dzieci 
i certyfikowanym trenerem EEG Biofeedback. Swoje umiejętności zdobywała w Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, Klinice Neurologii Wieku Rozwojowego Szpitala Klinicznego w Poznaniu i Ośrodku Kształcenia Medycznego „Akson”.
  • Posiada kwalifikacje do leczenia toksyną botulinową chronicznej migreny oraz spastyczności kończyn.
  • Wykonuje badania: USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych, USG Doppler tętnic wewnątrzczaszkowych, USG przezciemiączkowe noworodków i niemowląt, USG kanału kręgowego noworodków i niemowląt, USG szwów czaszkowych, USG MOS (szyi-kręcz karku). Doświadczenie w zakresie badań USG zdobywała w kilku szkołach ultrasonografii, między innymi pod okiem kierownika Zakładu Radiologii Pediatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pani dr Oliwia Gorgoń-Dezor jest wykładowcą akademickim oraz współtwórcą studiów podyplomowych z zakresu Rehabilitacji Neurologicznej w Wielkopolskiej Szkole Medycznej w Poznaniu.
 Należy do Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej i Polskiego Towarzystwa Epileptologii. 
Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, regularnie uczestnicząc w kursach oraz szkoleniach.
Od 2013r. jest związana z Oddziałem Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie.

Prywatnie jest fanką aktywnych form wypoczynku oraz podróży.