Danuta Świetlik-Świderska

Specjalista Alergolog, pulmonolog, internista, lekarz medycyny pracy

Absolwentka wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu.

Swoją przygodę z medycyną rozpoczęła w 1978 roku podejmując po stażu podyplomowym, pracę na stanowisku asystenta na oddziale wewnętrznym o profilu kardiologicznym. W następnych latach pełniła obowiązki lekarza pulmonologa w Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy w Lesznie oraz Górze Śląskiej . Po uzyskaniu tytułu specjalisty alergologa rozpoczęła pracę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie, prowadząc jedyną w ówczesnym województwie Poradnię Alergologiczną.

W roku 1999 została powołana na członka Zarządu MEDEOR sp. z o.o. oraz podjęła się obowiązków Kierownika Centrum Medycznego. Jednocześnie stale prowadziła wszechstronną praktykę lekarską w zakresie alergologii, pulmonologii i medycyny pracy. Prowadzona przez Panią dr Poradnia Alergologiczna w Centrum Medycznym MEDEOR jest największą i najlepiej wyposażoną placówką w regionie.

Pani Doktor jest perfekcjonistką, obdarzoną niebywałą pamięcią i ogarniającą ogrom zagadnień zarówno z medycyny stosowanej jak i ze sfery zarządzania i prawa. Niczego nie robi połowicznie. W problemy swoich pacjentów angażuje się całą sobą. Nie toleruje lenistwa i cwaniactwa.